naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

 

Naujienos ir aktualijos

Keramikas Romualdas Aleliūnas prieš Kalėdas miestelėnus sukvietė į pirmąją savo personalinę parodą Kupiškyje

2012-12-21

   Panevėžietis keramikas Romualdas Aleliūnas, jau beveik 10 m. gyvenantis Kupiškio rajone ir čia kuriantis, pagaliau kupiškėnams pristatė pirmąją šiame mieste personalinę darbų parodą. Jos atidaryme Kupiškio etnografijos muziejuje dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, jo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, menininko artimieji, draugai, kolegos tautodailininkai, kiti kupiškėnai.

   Parodą pristatė Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė, dailėtyrininkė Donata Jutkienė. Ji, kartu su pačiu R. Aleliūnu, trumpai pristatė jo biografiją, papasakojo apie kūrybą. Šventę papuošė Kupiškio meno mokyklos auklėtinių gitara ir akordeonais atliekamos melodijos.

   Menininkas mokėsi Panevėžio dailės mokykloje, vėliau studijavo meninę keramiką Kaune. Nuo 1984 m. pradėjo dirbti Panevėžio stiklo fabrike, šamoto keramikos studijoje. Nuo 2003 m. R. Aleliūnas gyvena ir kuria Kupiškio rajone, netoli buvusio Vizgiūnų žvyro karjero, kur stebi sodybą supančią gamtą, į ją įsiklauso ir jos padedamas kuria.

   Pasak menininko, kurti įkvepia ir stebimi žmonių tarpusavio santykiai, jų jausmai. Šamoto keramika ją bedegant tampa įnoringa, tad ne visuomet pasiekiamas norimas rezultatas. Tačiau tokiu būdu galima išreikšti save, bendrauti su aplinkiniais, suteikti vaizdui pridėtinės vertės.

   Parodos autorių, gerai žinomą Lietuvoje ir užsienyje, sveikino kunigas Justas Jasėnas, džiaugdamasis, kad ši paroda tarsi atsiliepia į Advento kvietimą ieškoti prasmės; Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas R. Jocius, linkėdamas kūrybinės sėkmės, ir taikliai pastebėdamas, kad vieni žmonės iš šamoto geba padaryti tik plytas, o kiti kuria aukšto lygio meno kūrinius; Kupiškio darbdavių klubo narių vardu kolegą pasveikino Martynas Kukuraitis; gerų žodžių kūrėjui negailėjo kolegos tautodailininkai – Genė Vaičekauskienė ir Vytautas Jasinskas; šeimos draugė, iš R. Aleliūno išmokusi šamoto keramikos paslapčių – Berta Baltušienė; Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė ir kiti.

  

   R. Aleliūnas pažadėjo, kad ateityje surengs ir daugiau parodų Kupiškyje ir pabrėžė, kad dalyvaudamas parodose visuomet pasako, jog gyvena ir kuria mūsų rajone.

 

   Miglė Savukaitė,

   Mero patarėja

   (8 459) 35521

 

 
 
Informaciją atnaujino: Svetainės administratorius, IT, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2013-01-03 08:47
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“