Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

AB „Panevėžio energija“ rekonstruos Rokiškio katilinę

2023-03-17

AB „Panevėžio energija“ pradeda naujo projekto vykdymą Rokiškio miesto katilinėje. Vietoj iškastinį kurą naudojančio seno vandens šildymo katilo bus pastatytas naujas biokuru kūrenamas garo katilas. Įgyvendintas projektas leis efektyviau gaminti šilumos energiją, mažės kuro sąnaudos bei aplinkos tarša.

 

Rokiškio katilinėje pagaminta šilumos energija tiekiama į miesto centralizuotą šilumos tiekimo sistemą, kurios vamzdynais šiluma pasiekia kiekvieną pastato vartotoją. Taip pat gaminamas ir tiekiamas garas mieste esančioms pramonės įmonėms. Pastatytas naujas biokuru kūrenamas 10 t/val. našumo garo katilas bus prijungtas prie katilinės veikiančių technologinių sistemų ir užtikrins šilumos energijos tiekimą vartotojams. Naujo katilo degimo produktai (dūmai) po valymo įrenginių bus nukreipiami į esamų garo katilų kondensacinį ekonomaizerį, atgaunant dalį šilumos, ir toliau nukreipiami į esamą 35 metrų kaminą. Į atmosferą išmetamų efektyvaus naujo biokuru kūrenamo katilo dūmų koncentracijos tenkins gamtosauginius reikalavimus.

 

AB „Panevėžio energija“ investicija į šį naujo biokuru kūrenamo garo katilo įrengimą Rokiškio katilinėje sudarys apie 2,72 mln. eurų. Šia investicija bendrovė prisidės prie nacionalinės ir Europos Sąjungos energetikos politikos, orientuotos į atsinaujinančių išteklių naudojimo didinimą ir energetikos sektoriaus poveikio aplinkai mažinimą. AB „Panevėžio energija“ projektui skirta iki 0,531 mln. eurų subsidija iš Klimato kaitos programos lėšų pagal finansavimo priemonę „Juridinių asmenų investicijos į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą“.

 

AB „Panevėžio energija“ projektą ketina įgyvendinti 2024 metais.

 

AB „Panevėžio energija“ teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų miestų ir rajonų gyventojams ir įmonėms.

 

AB „Panevėžio energija“ informacija

 

 
Informaciją atnaujino: Asta Vilimė, Vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistė
Informacija atnaujinta: 2023-03-17 09:23

Komentarai

Jūsų el. paštas
 
Norėdami komentuoti turite autorizuotis
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“