Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Europos paveldo dienų renginiai Kupiškyje

2020-10-06

 

Rugsėjo 11–20 dienomis visoje Lietuvoje jau 27-ąjį kartą vyko Europos paveldo dienos. Prie jų tradiciškai prisijungė ir Kupiškis.

Šiemet Kupiškio etnografijos muziejus parengė projektą „Kupiškio miesto malūnai“ ir kvietė leistis į virtualią pažintinę kelionę po išlikusius Kupiškio miesto malūnus, liudijančius istorijas nuo žydų iki Sąjūdžio. Malūnų istorijos tampriai susiliejusios su šiemet paskelbtais atminimo metais – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos, Tautodailės metais bei minimu Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečiu.

Renginio metu Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. Salvijus Kulevičius pristatė malūnų istorijas nuo Kupiškyje gyvenusio vieno iš malūnų savininko Nochemo Šmidto gyvenimo iki Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Kupiškio skyriaus iniciatyvinės grupės atsiradimo viename iš išlikusių malūnų. Taip pat visuomenė buvo kviečiama dalyvauti virtualioje viktorinoje „Ką žinai apie Kupiškio malūnus?“.

Edukaciniame užsiėmime „Karpiniai“, kurį vedė sertifikuota tautinio paveldo meistrė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus meno studijos „Židinys“ pirmininkė Virginija Jurevičienė, buvo galimybė susipažinti su šio amato subtilybėmis.

Prie Europos paveldo dienų prisijungė ir Kupiškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos. Subačiaus gimnazijos Noriūnų Jono Černiaus pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kupiškėnų ingeidžiai ir linksmybės“, kurioje turėjo galimybę 3D formatu surinkti malūną. Šimonių pagrindinės mokyklos mokiniai dėliojo dėliones atkurdami XX a. 3–4 deš. malūnus.

Dėl pandemijos ribojimų visi renginiai buvo nuotoliniai, transliuojami per Kupiškio TVYoutube kanalą bei Kupiškio etnografijos muziejaus „Facebook“ puslapyje.

Kas vyko projekto metu, ką veikėme ir kuo gyvenome galima pamatyti virtualioje erdvėje: Projektas „Kupiškio miesto malūnai“ https://www.youtube.com/watch?v=obXCJr2_chY

Virtuali viktorina „Ką žinai apie Kupiškio malūnus?“

https://quizizz.com/join/quiz/5f61ad8f6d7776001b34a005/start?studentShare=true&fbclid=IwAR2Vtx1A7XTH1XWqlDG02DrG8V_X4Zh55tiWnrjJ8qLeF_KL0MsvXHw7cWc

 

Projekto organizatorius Kupiškio etnografijos muziejus. Projektą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie LR kultūros ministerijos ir Kupiškio rajono savivaldybė.

 

Europos paveldo dienos 2020 

 

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros švietimo ir sporto skyriaus

vyr. specialistas Vytis Zavackas

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2021-02-19 14:03
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“