Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Kviečiame susipažinti su Vokietijos karių įspūdžiais po darbo stovyklos Kupiškio rajone

2018-07-20

 

Kariai iš Kroppo tvarkė vokiečių karių kapus

Kaip ir ankstesniais metais, Vokietijos kariai  iš Kropo vietovės dalyvavo „Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e. V“ (Vokiečių karių kapų priežiūros tautinė sąjunga) veikloje. Ltn. plk. Runge paragino savanoriškai dalyvauti 5-ojo taktinės oro pajėgų eskadrono 8 karius, ir, vadovaujami vyresniojo personalo seržanto Björn Hansen, 2018 m. liepos 1 d. išvykome į Lietuvą.

Maždaug 13 val. pasiekėme savo tikslą Kupiškyje. Atvykę įsikraustėme į mūsų 10 naktų nakvynės vietą  Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje.

Po pietų mūsų programoje buvo pirmasis vizitas į Zasinyčių kapines (mažiau nei 20 km nuo apgyvendinimo). Jau vizito metu supratome, kad tai bus labai geras bendradarbiavimas su vietos bendruomene ir Kupiškio rajonu. Visi susitarimai pirmojo vizito metu pavasarį buvo įgyvendinti pilnai, pavyzdžiui, įrankiai ir medžiagos jau buvo paruoštos darbui.

Mūsų stovyklos metu maitinomės Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos valgykloje. Labai skaniai ir šviežiai paruoštas maistas, kuris labai prisidėjo prie geros komandos nuotaikos. Apskritai verta paminėti ir šiltą priėmimą mokykloje, ir labai gerą bendradarbiavimą su Vokiečių karių kapų priežiūros tautinės sąjungos įgaliotiniu Lietuvoje Kazimieru Arlausku, Alizavos seniūnijos seniūne Raminta Ribokaite, Savivaldybės specialistu Vyčiu Zavacku.

Savaitgalį turiningai praleidome laiką Palangoje. Šeštadienį turėjome beveik šešių valandų kelionę Nemuno delta, kurioje atsivėrė įspūdingo grožio kraštovaizdis. Vakare kai kurie mūsų draugai susipažino su gana intensyviu naktiniu Palangos gyvenimu.

Po savaitgalio įspūdžių pradėjome antrąja darbo savaitę. Buvo būtina šiek tiek išlyginti kapinių plotą ir apsėti nauja veja.

Pasibaigus darbams, liepos 11 d. įvyko memorialinės vietos pagerbimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Alizavos seniūnė Raminta Ribokaitė, kariniai svečiai iš Vokietijos ambasados. Buvo sugiedoti Vokietijos ir Lietuvos valstybių nacionaliniai himnai, mirusieji pagerbti tylos minute, padėti vainikai. Pabaigoje buvo apsikeista dovanomis, o trimitininkas sugrojo tradicinę  Vokietijos ginkluotųjų pajėgų dainą „Turėjau aš draugą“.

Dėkojame už šiltus sveikinimus, labai gerą paramą ir maistą bei mūsų darbo vertinimą.


Pranešimas: OStFw Hansen

 

Informacinis pranešimas (vokiečių kalba)

 

Informacinis pranešimas paskelbtas Vokietijos karo kapinių išsaugojimo ir priežiūros asociacijos interneto svetainėje:

https://www.volksbund.de/schleswig-holstein/aktuelless-h/meldungen-im-detail/artikel/soldaten-aus-kropp-arbeiten-fuer-den-volksbund.html

 


 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Stasė Krestovienė, stase.krestoviene@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-07-23 14:58
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“