Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Išleistas albumas „Kazys Šimonis“

2007-01-09

Dailininko Kazio Šimonio  120 –ųjų gimimo metinių proga išleistas albumas „Kazys Šimonis”.

Kazys Šimonis – vienas populiariausių lietuvių dailininkų fantastinės tapybos atstovų, primityvistų, siekęs pabrėžtinai estetiškos formos.Jo meniniame mąstyme atsispindi ir XX a. pirmosios pusės modernios stilistinės dailės kryptys, ir ieškojimas dvasinės atsparos archaiškoje mitologinėje lietuvių pasaulėjautoje, kuria persmelkta visa jo kūryba – tapyba, grafika, literatūra” – rašoma knygos pratarmėje. „K.Šimoniui buvo labai svarbi tautos kultūros atmintis – jis išaukštino Lietuvos istorinę praeitį, rėmėsi liaudiška pasaulėjauta, įkūnyta mituose ir liaudies mene, architektūroje. Pats rinko liaudies kūrybą – tautosaką ir tautodailę – fiksavo ją piešiniuose, važinėdamas po Lietuvą, domėjosi metraščiais ir archeologinėmis senienomis.” 

Albume, kurį išleido leidykla VAGA, K.Šimonio gyvenimo ir kūrybos kontūrai, svarbesnės gyvenimo datos, žymesnių knygų iliustracijos, personalinių parodų katalogai. Didžiausią dalį užima jo paveikslų reprodukcijos.
 „Saulės spindulio džiuginamas aš kaip kūdikis klausau jo šnabždesio, kuris man dainuoja apie tolimas erdvių sritis, apie gražųjį žvaigždžių pasaulį. Aš visur ir amžinai jaučiu ne dienos, bet kitokį pasaulį. O visa tai pergyvendamas, vaizduoju praeities pasakas ir slėpiningas sritis. Vaizduoju taip, kaip man pasiseka ar kaip sugebu.” –  paskutiniame albumo puslapyje užrašyti K.Šimonio 1929 metais ištarti žodžiai.

K. Šimonis gimė 1887 m. rugpjūčio 25 d. Starkonių kaime, Kupiškio rajone. Jo vardu pavadinta gatvė Kupiškyje, Kraštiečių mikrorajone, rengiamasi pastatyti koplytstulpį. Kupiškio rajono savivaldybė, viena iš šio leidinio rėmėjų, įsigijo 50  šio albumo egzempliorių , kurie bus atiduoti Viešajai bibliotekai ir jos filialams, Etnografijos muziejui, mokyklų bibliotekoms.

 
 
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“