Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Kupiškio rajono savivaldybėje įsibėgėja projektas ,,Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas“

2019-09-17

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE ĮSIBĖGĖJA PROJEKTAS ,,KULINARINIO PAVELDO IR TRADICINIŲ AMATŲ ĮGŪDŽIŲ IŠSAUGOJIMAS IR SKATINIMAS“

 

      Kupiškio rajono savivaldybė šių metų gegužės mėnesį pasirašė projekto Nr. ENI-LLB-1-016 ,,Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas“/ BELLA CULTURE finansavimo sutartį. Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą, finansuojamą iš Europos kaimynystės priemonės. Projektas bus vykdomas iki 2021 m. gegužės.

       Projekto dėka bus sprendžiama kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų išsaugojimą skatinančių ir puoselėjančių iniciatyvų regionuose atgaivinimas, remiamos savivaldybių galimybės skatinant su kulinariniu paveldu bei tradiciniais amatais susijusias veiklas, patrauklių sąlygų gyventojams ir turistams sudarymas susipažinti su kulinariniu paveldu bei tradiciniais amatais. Taip pat bus skatinama mažinti verslių vietos tradicinių amatų bei kulinarinio paveldo atstovų trūkumą, plėtojamas suvokimas apie Europos kulinarinio paveldo tinklo koncepciją.

      Į projekto veiklas įtrauktos aštuonios Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos savivaldybės, 62 kulinarinio paveldo bei 24 tradicinių amatų atstovai. Įgyvendinant projektą organizuojami tarptautiniai seminarai. Toks jau vyko gegužės mėnesio pabaigoje Minske, kuriame dalyvavo 10 Kupiškio rajono amatininkų ir kulinarinio paveldo atstovų. Vyko gebėjimų stiprinimo ir gerosios patirties mainų vizitai, susipažinta su Gardino regiono kultūriniu, kulinariniu, istoriniu paveldu. Kupiškėnai pasisėmė idėjų, kaip tradicinius amatus, kulinarinį paveldą derinti su turizmu, nes pasaulyje gastronominis turizmas tampa vis populiaresnis. Projekto dalyviams numatyti mainų vizitai į Latviją ir Lietuvą.

         Projekto metu planuojami 4 tarptautiniai festivaliai. Vienas iš jų jau vyko birželio mėnesį Ludzoje (Latvija), o rugsėjo 21 d. kultūrinis istorinis festivalis ,,Jungtys“ vyks Anykščiuose. Planuojama paruošti ir išleisti įvairių su tradiciniais amatais ir kulinariniu paveldu susijusių leidinių, įrengti 7 tradicinių amatų bei kulinarinio paveldo centrus, vieną iš jų – Adomynėje. Projekto metu Adomynės dvarui bus nupirkti dvaro ponų kostiumai, kulinarinio paveldo dirbtuvių inventorius, įrengtos kulinarinio paveldo degustacijos patalpos.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Šio straipsnio turinys priklauso Kupiškio rajono savivaldybės administracijai ir neatspindi oficialios Europos Sąjungos nuomonės.

 

 

Irena Mockuvienė, projekto koordinatorė Kupiškio rajono savivaldybėje

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2019-12-20 10:20
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“