naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

 

Naujienos ir aktualijos

Vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas

2018-10-11

 

Šių metų spalio 17 dieną 11.52 val. visoje Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos garsiniu signalu. Tai įspėjamasis, pulsuojančio 3 min. trukmės kaukimo, garsinis signalas (9 sekundės kaukimo – 6 sekundės pauzė). Gyventojai privalo žinoti, kad sirenų gausmas nesuteikia jokios informacijos. Išgirdę kaukiančią sireną, gyventojai privalo įjungti radiją ar televizorių ir išklausyti informaciją, rekomendacijas ir jas vykdyti.

Taip pat naudojama gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojantis viešųjų judriojo telefono ryšių paslaugų teikėjų infrastruktūra, sistema (GPIS). Tai sistema, kuri ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais gali teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems Lietuvos teritorijoje, perspėjimo ir informavimo paslaugas mobiliaisiais telefonais pagal korinio transliavimo (angl. Cell Broadcast) technologiją GSM tinkluose. Ši naujoji nemokama paslauga užtikrina gyventojų perspėjimą nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena - mieste ar kaime, yra kelionėje ar namuose, darbo ar poilsio vietoje. Norint gauti korinio transliavimo pranešimus, telefonuose turi būti aktyvuota šių pranešimų priėmimo funkcija. Internetinėje svetainėje www.gpis.vpgt.lt pateikiama detali aktyvinimo instrukcija. Taip pat pranešimus galima gauti mobiliuoju internetu bei Wi-Fi. Šiam veiksmui užtikrinti naudojamos Taikomosios programos Android ir iOS operacinėse sistemose. Sistema pritaikyta neturintiems korinio transliavimo funkcijos arba negaunantiems pranešimų 3G ir 4G tinkluose. Minėtos programos patalpintos internetinėse „Google Play“ ir „Apple App Store“ elektroninėse parduotuvėse.

Svarbu žinoti: jeigu Jūs įsitikinę, kad telefono nustatymai atlikti teisingai, tačiau korinio transliavimo pranešimų vis tiek negaunate, atlikę nustatymus išjunkite ir vėl įjunkite telefoną.

 

Vyr. civilinės saugos specialistas Nerijus Kručas

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-10-11 16:04
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“