Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Kultūrinis-istorinis festivalis „SᾹBRI“

2019-06-26

 

 

 

 

           Birželio 22 dieną seniausiame Latvijos mieste – Ludzoje – įkurtame 1117 m., ant piliakalnio, viduramžių pilies griuvėsių, ežerų apsuptyje, vyko tarptautinis istorijos ir kultūros festivalis ,,Sᾱbri“ (latv. ,,Kaimynai“). Festivalis organizuotas įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą Nr. ENI-LLB-1-016 ,,Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas“/ BELLA CULTURE“. Šiame projekte dalyvauja Kupiškio rajono savivaldybės administracija, Anykščių rajono savivaldybės administracija ir dar 6 savivaldybių administracijos iš Latvijos ir Baltarusijos “. Vykusios mugės metu projekto dalyviai iš kaimyninių šalių surengė kulinarinio paveldo degustacijas, prekiavo įvairiais kulinarinio paveldo produktais. Adomynės kaimo bendruomenė pristatė kulinarinio paveldo ,,Pagrabines bandeles“, Rima Gatautienė – sūrius, Sandra Gabriūnaitė-Juknienė – duoną ir ragaišį, Danutė Petrauskienė – medų. Amatininkai, tautodailininkai – Genia Vaičikauskienė, Vytautas Jasinskas, Virginija Jurevičienė festivalio lankytojus žavėjo savo sukurtais dirbiniai iš akmens, molio, popieriaus.

             Istorinio-kultūrinio festivalio akcentas – Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių kostiumų paradas. Lankytojai galėjo susipažinti su tautinių kostiumų dėvėjimo tradicijomis, istorija. Šalių kultūrą pristatė folkloriniai ansambliai. Lietuvai atstovavo Anykščių folklorinis ansamblis ,,Valaukis“.

           Festivalis ,,Sᾱbri“ – pirmas iš keturių istorijos-kultūros festivalių, organizuojamų įgyvendinant projektą Nr. ENI-LLB-1-016 ,,Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas/ BELLA CULTURE“. Antrasis festivalis įvyks Anykščiuose rugsėjo mėnesį.

 

Plačiau apie projektą skaitykite čia.

 

Primename, kad projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą, finansuojamą iš Europos kaimynystės priemonės (EKP).

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

 

Šio straipsnio turinys priklauso Kupiškio rajono savivaldybės administracijai ir neatspindi oficialios Europos Sąjungos nuomonės.

 

 

 

 

Irena Mockuvienė

Vyriausioji specialistė

Kultūros,  švietimo ir sporto skyrius

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2019-06-28 14:15
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“