naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

 

Naujienos ir aktualijos

Meras Jonas Jarutis inicijavo reidus socialinės rizikos šeimose

2012-11-13

   Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, atsižvelgdamas į rajone esančią situaciją, kuomet gavę įvairias socialines išmokas, socialinės rizikos šeimų atstovai pinigus netrukus prageria, ir pasitaręs su Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartuliene, nutarė organizuoti prevencinį reidą. Jo metu Savivaldybės atstovai, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai nutarė aplankyti kelių seniūnijų socialinės rizikos šeimas.

   Pirmojo reido metu Skapiškio seniūnijos teritorijoje lankėsi Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Edikas Puipas, mero patarėja Miglė Savukaitė, Kupiškio seniūnijos socialinis darbuotojas Žydrūnas Vanagas, Skapiškio seniūnijos socialinė darbuotoja Valė Vaičikauskienė, Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kupiškio rajono policijos komisariato (RPK) Organizacinės grupės vyresnioji specialistė Jurgita Žiūrienė ir to paties komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Ričardas Kiaulėnas. Taip pat reide dalyvavo ir žurnalistai.

   Kaip tik pirmadienį iš ryto buvo pradėtos mokėti socialinės išmokos – išmokos vaikams, šalpos išmokos, dalis socialinių pašalpų. Reidu buvo siekiama ne tik aplankyti nemažai socialinės rizikos šeimų, bet ir ištirti jų buitį, surašyti buities tyrimo aktus, savo akimis įsitikinti, ar namuose nėra girtaujama, ar vaikai turi, ką valgyti, ar namuose tvarkinga ir šilta.

   Skapiškio seniūnijoje buvo aplankytos 8 tokios šeimos, iš kurių vienos atstovas girtavo, o 3-ose namuose nebuvo suaugusiųjų, tik nepilnamečiai vaikai. Likusios 4 šeimos tvarkėsi gana gerai: namuose buvo šilta, tvarkinga, pagal esamas sąlygas – švaru.

   Atvykusieji domėjosi apie šeimų pragyvenimo šaltinius, laikomus gyvulius ir turimus ūkius, kitus užsiėmimus, vaikų priežiūrą, socialinius įgūdžius, pagrindines problemas. Socialinės rizikos šeimų vaikai gauna nemokamą maitinimą mokymo įstaigose, tačiau rytais, vakarais ir savaitgalį jų maistu privalo rūpintis ne visuomet atsakingais būti galintys tėvai.

   Reidai bus vykdomi ir toliau, nes šiuo metu yra išmokėtos beveik visos socialinės pašalpos, o tokios prevencinės priemonės padės ne tik nustatyti neteisingai gautus pašalpų pinigus panaudojančias šeimas (tai ateityje padės apsisprendžiant, kokią dalį pašalpos jiems mokėti grynais pinigais), bet ir užtikrins palankesnes galimybes šių šeimų vaikams gauti maisto ir jaustis saugesniais.

   Kupiškio rajono savivaldybės politika visuomet buvo paremta atsakingu požiūriu į socialines išmokas. Yra sudaryta Globos ir rūpybos taryba, kuri sprendžia klausimus, susijusius su socialine parama (tarp jų ir tokius, kokią socialinių išmokų dalį mokėti grynais pinigais, o kokią – vardinėmis vertybinėmis kortelėmis maistui ir buitinėms prekėms, taip pat – padengiant socialinės rizikos šeimų įsiskolinimus už paslaugas ir prekes).

 

   Miglė Savukaitė,

   Mero patarėja

   (8 459) 35521

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-11-13 09:29
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“