Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė
Kupiškio rajono savivaldybės administracija


Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             
Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Apklausos                       

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Nepakartojama diena mažojoje kultūros sostinėje

2019-08-27

 

Kartu su „Ryterna Modul“, DELFI, Kultūros paveldo departamentu, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos policija ir kitais visuomeniniais partneriais RYTERNA MODUL MOTOTOURISM RALLY 2019 organizatoriai sukvietė Lietuvos kelionių motociklais mėgėjus į didžiąją „Ryterna modul Mototourism Rally 2019“ kelionę.

Prieš 30 metų Lietuvoje įvyko Baltijos kelias. Tai unikalus reiškinys, sukurtas Lietuvos (kartu su Latvijos ir Estijos) žmonių. Be feisbuko, net be interneto, ir net be mobilaus ryšio. Vienintelis šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje, kuris pripažintas pasauliniu (UNESCO) mastu. Baltijos kelias Lietuvos žmonėms kelia ypatingas emocijas. Būtent su mintimi apie Baltijos kelią ralis nuolatos rengiamas kuo arčiau rugpjūčio 23 d. (Baltijos kelio dienos).

Pirmoji mintis rengiant šį ralį buvo pravažiuoti Baltijos keliu. Būdas suprantamas, bet ne mototurizmo raliui. Juk Baltijos kelias įvyko dėl žmonių, kurie sudarė nepertraukiamą grandinę, o ne dėl kelio, kuriame jie stovėjo. Todėl ralis, kaip ir Baltijos kelias, yra apie žmones. Tai yra intelektualaus keliavimo esmė. Todėl ralio dalyviams buvo sukurta unikali proga pažinti tuos, kurie turėjo drąsos ir simboliškai ATKURTI Baltijos kelią. Tradiciškai nepamirštos ir kitos temos: krašto gynyba, Lietuvos mažosios kultūros sostinės, o taip pat ir Lietuvos didžioji kultūros sostinė 2019 .

Tad rugpjūčio 24-oji mažojoje kultūros sostinėje Adomynėje buvo išskirtinė. Jau nuo 8 val. ryto ėmė gausti motociklų varikliai ir nedidukė Adomynės dvaro aikštelė vos talpino atvykusiuosius. Čia jų jau laukė dvaro ponas su ponia, pasiruošę svečius supažindinti su savo valdomis bei jiems pateikdami užduotį, skirtą Vietovardžių metams. Visi labai stebėjosi, kad ta pati vietovė turėjo tiek daug pavadinimų (Alunta –Aluotėlės – Maly Goloty – Holotki – Golotki – Holoty Male – Jonava – Žurauskynė – Dankovietė – Adomynė). O paragavę šeimininkių prikeptų Adomynės „Pagrabinių“ bandelių beveik visi žadėjo čia grįžti, kad galėtų jų sočiai prisivalgyti! Komandoms reikėjo atlikti ir organizatorių užduotį, kurią pasunkino karšta šiemetinė vasara: nusekusiame tvenkinio vandenyje giliai tyvuliuojančiu plaustu persikelti į kitą tvenkinio pusę ir nusifotografuoti taip, kad matytųsi gražioji dvaro arkada. Ralio punktą Adomynėje aplankė arti 100 komandų, kurias sudarė nuo 2 iki 10 narių. Raibo akys nuo motociklų įvairovės, keliautojų aprangos margumo, širdis šildė šypsenos ir jaunų žmonių geranoriškumas, tvarkingumas ir drausmingumas.

Daug kartų motociklininkai ir vietos gyventojai bei svečiai kibosi už rankų sudarydami simbolinį mini Baltijos kelią ir dvaro parke, ir ant kelio, ir net besimaudydami tvenkinio vandenyje. O kai skambant dainai „Bunda jau Baltija“ rajono vicemero Algirdo Notkaus pasveikinti prieš grupės JETT STAR koncertą rankomis susikibo visi esantieji Adomynės dvaro kieme, gavosi tikrai nemaža simbolinė Baltijos kelio dalis.  

Grupė JETT STAR – 80-ųjų „glam rock“ atstovai iš Vilniaus. Kuriantys ir grojantys savo kūrybos dainas bei atlikdami gerai žinomus 80-ųjų roko dievų koverius, akimirksniu nuskraidino į tuos laikus, kai pasaulį valdė rokenrolas ir dar sykį rokenrolas! Kai kam tai buvo geri prisiminimai, kai kam nauja patirtis, bet abejingų nepaliko nė vieno. Liko geri įspūdžiai ir gausybė puikių akimirkų, sustabdytų nuotraukose bei filmuotoje medžiagoje...

Žinutė parengta pagal organizatorių feibuko puslapį

 

 


Nuotraukos Reginos Urbanovičienės, Danguolės Mašauskienės, Ingridos Bernatavičienės

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, [email protected]
Informacija atnaujinta: 2019-08-27 09:23
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“