Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė


Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             
Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Apklausos                       

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Mero darbu domėjosi Skapiškio jaunuomenė

2014-05-27

   Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis antradienį iš ryto priėmė gausią Skapiškio pagrindinės mokyklos 5–9 klasių mokinių delegaciją, lydimą mokyklos direktorės Birutės Zaborskienės ir socialinės pedagogės Ritos Kiaulėnienės. Mokiniai pristatė projektą, kuriame dalyvauja, domėjosi mero darbu bei diskutavo apie jiems aktualiausias problemas.

   Meras džiaugėsi sulaukęs jaunų žmonių iš krašto, kuris buvo pirmoji jo darbovietė bei pastebėjo, kad iš Skapiškio atvyko ir jo buvusių mokinių vaikai. Savivaldybės vadovas pabrėžė jaunimo pilietiškumo, dalyvavimo visuomeniniame gyvenime svarbą, aktyvumą ir galimybes plėsti akiratį.

   Pedagogės merui dėkojo už skirtą laiką ir skatino vaikus drąsiai naudotis šia proga – klausinėti mero apie problemas, rajono aktualijas, darbo subtilybes, asmeninį gyvenimą.

   Vaikai papasakojo, kad Skapiškio pagrindinė mokykla vienintelė rajone (be Vaikų dienos centrų) dalyvauja nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ veikloje. Įgyvendindami projektą „saugi mokykla“ jie siekė didinti aktyvumą ir ugdyti kūrybiškumą, skatinti pilietiškumą, gerinti gebėjimus išgryninti ne tik lokalines, bet ir didesniam gyventojų skaičius svarbias problemas ir diskutuoti apie jas.

   Vyko mokymai, diskusijos klasėse, pačioje mokykloje, o Savivaldybės vadovui mokiniai pateikė 6, jų manymu, svarbiausias problemas. Kalbėdamas apie galimus jų sprendimus, meras pateikė ir konkrečių pavyzdžių: į priekaištą, kad kai kurių kaimų vaikai į mokyklą atvežami valanda anksčiau nei prasideda pamokos ir ten neturi, ką veikti, J. Jarutis atsakė paprastai – vaikų užimtumu turi pasirūpinti mokykla: anksčiau atrakinti biblioteką, sporto salę, pasirūpinti darbuotojų slenkančiu darbo grafiku. Taip pat šią problemą būtų galima spręsti vienus kaimus anksčiau vežant vienais mėnesiais, kitus – kitais (taip pat slenkančiu grafiku), kad nebūtų nuolat skriaudžiami tik vieno kurio nors kaimo vaikai.

   Direktorė pritarė, kad šią problemą galima mėginti taip spręsti, o užimtumu turi rūpintis ir patys vaikai: jie gali ruošti pamokas, skaityti knygas, megzti ar sugalvoti dar kažką naudingo.

   Dėl to, kad Laičių kaime nėra autobusų sustojimo ir vaikai mokinių pavėžėjimui skirto autobusiuko turi laukti gatvės ruože, meras pažadėjo pasidomėti – kreiptis į kelininkus ir UAB „Kupiškio autobusų parką“.

   Mokiniams buvo svarbu, kad būtų pakeista mokyklos sporto salės grindų danga, arba bent jau perdažyta. Grindų keitimą J. Jarutis pabrėžė esant kitų metų veiklos prioritetu.

   Dėl galimybės Skapiškio miestelio aikštę ir stoteles paskelbti nerūkymo zona meras patarė mokyklos ir kaimo bendruomenėms kreiptis su teikimais į Bendruomenės sveikatos tarybą, kuri paruoš teikimą kitam Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdžiui (jis turėtų vykti birželio mėnesį), o prašymą pagaminti stendus su informacija apie nerūkymo zonas meras netiesiogiai peradresavo susirinkusiems vaikinams – tai galima atlikti savo jėgomis darbų pamokų metu.

   Dar jaunuomenė buvo sunerimusi, kad sporto aikštynas bus ne prie mokyklos, o prie kultūros namų, tačiau J. Jarutis susirinkusius nuramino, patikindamas, kad universali sporto aikštelė dar šiemet bus įrengta už stadiono.

Taip pat vaikai klausinėjo apie politinę situaciją, rinkimus, būsimą Sveikatingumo ir sporto kompleksą, kitus aktualius klausimus. Jiems rūpėjo, ar mero darbas sunkus, kokie Savivaldybės vadovo pomėgiai ir pan.

   Išsiskirdamas su jaunuomene, J. Jarutis linkėjo vaikams nepamiršti sporto ir aktyvumo, daug skaityti, viskuo domėtis, mokėti siekti savo tikslų ir ateityje susirasti tokį darbą, kuris teiktų daug džiaugsmo.

 

 

 

   Miglė Savukaitė

   Mero patarėja

   (8 459) 35521

 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2014-05-27 15:27
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“