Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Lapkričio 25-oji – Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris diena

2021-11-25

Smurtas prieš moteris yra vienas iš labiausiai paplitusių, nuolat pasikartojančių ir kenksmingų žmogaus teisių pažeidimų pasaulyje ir kelia grėsmę milijonams merginų ir moterų. Tai paveikia moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus, kilmės ar išsilavinimo lygio. Šis smurtas būna įvairių formų, įskaitant fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą, taip pat ekonominį smurtą ir išnaudojimą.

 

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną visame pasaulyje prasideda 16 dienų trunkanti iniciatyva prieš smurtą prieš moteris, kuri baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną.

 

Pagalba smurtą patyrusioms moterims

 

Šiais metais Sveikatos apsaugos ministerija patvirtinto sveikatos priežiūros paslaugų teikimo galimai seksualinį smurtą patyrusioms moterims tvarką. Seksualinį smurtą patyrusioms moterims kompleksinę pagalbą ištisą parą, 7 dienas per savaitę teikia penkios šalies įstaigos: VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė.

 

Lietuvoje veikia ir nevyriausybinių organizacijų įkurti specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto teikiantys specializuotos pagalbos centrai, kuriuos galite rasti čia.

 

Tai pat veikia emocinę pagalbą teikiančios telefono linijos „Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366 ir „Vilties linija“ – 116 123. Jeigu skambinti neįmanoma ar nejauku, moteris nuo šiol gali kreiptis pagalbos internetu. Iki šių metų pabaigos tikimasi įdiegti vieningą Specializuotos pagalbos centro pagalbos numerį (800). Moterys  pagalbos gali sulaukti ir apsilankiusios www.negaliutyleti.lt

 

Valstybė garantuoja nemokamą pirminę teisinę pagalbą, o antrinė teisinė pagalba nemokama nepasiturintiems asmenims.

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2021-11-25 12:50
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“