Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Naujienos ir aktualijos

Galimybė prisidėti prie nekilnojamojo kultūros paveldo inventorizavimo

2021-11-11

 

 

Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis prisijungti prie galimai vertingųjų savybių turinčių objektų inventorizavimo Kupiškio rajone.

Nekilnojamojo kultūros paveldo inventorizavimas – tai materialią nekilnojamojo kultūros paveldo išraišką apibūdinančios, fiksuojančios dabarties ir praeities informacijos surinkimas, surašant nekilnojamajam kultūros paveldui siūlomus priskirti galimai vertingųjų savybių turinčius objektus į skaitmeninį sisteminį sąrašą (Inventorių), taip pat šios informacijos kaupimas, tikslinimas, sisteminimas.

Nekilnojamojo kultūros paveldo inventorius – galimai vertingųjų savybių turinčių objektų sisteminis sąrašas su surinkta dabarties ir praeities medžiaga.

Inventoriaus paskirtis – kaupti apie objektui priskirtų galimai vertingųjų savybių turinčių kūrinių ir kitų daiktų bei vietovių duomenis ir užtikrinti inventoriaus objektų duomenų viešinimą ir jų vientisumą.

Inventoriaus tvarkytojas – Kultūros paveldo departamentas.

Į inventorių gali būti įrašomi vertingųjų savybių turintys kūriniai ir kiti daiktai bei vietovės, kurių amžiaus cenzas yra daugiau nei 25 metai, kurie nėra įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

Einamųjų metų pabaigoje atsakingas specialistas peržiūrės sudarytą inventorių ir, remiantis Kultūros ministro patvirtintu Nekilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo, atrankos ir reikšmingumo lygmens nustatymo kriterijų aprašu, eiliškumo tvarka iš inventoriaus teiks objektus Nekilnojamojo kultūros vertinimo taryboms vertinti ir spręsti dėl siūlymo įrašyti ar neįrašyti į Kultūros vertybių registrą.

Inventorizuojamo kultūros paveldo prioritetai: medinė architektūra, modernizmo architektūra, bažnyčios ir kiti kulto pastatai, monumentalioji dailė, inžinerinis paveldas, senieji miesteliai ir kaimai, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų mūšių vietos, gynybiniai elementai ir fragmentai.

Norintys pildyti anketą ir informavę elektroniniu paštu centras@kpd.lt apie ketinimą būti inventorizavimo vykdytojais, iš inventoriaus tvarkytojo gaus internetinį adresą prisijungimui prie duomenų anketos.

Nuoroda prisijungimui prie Nekilnojamojo kultūros paveldo inventoriaus:

https://inventorius-paveldas.hub.arcgis.com/

 

Informaciją parengė

Vyriausiasis specialistas Vytis Zavackas

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2021-11-11 11:24
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“