Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Susitikimas su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministru Linu Obcarsku

2022-01-21

Š. m. sausio 21 d. vyko savivaldybės vadovų susitikimas su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministru Linu Obcarsku ir Lietuvos Respublikos Seimo nariu, Seimo Pirmininkės pavaduotoju Jonu Jaručiu.

 

Susitikime dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotas Augenijus Cesevičius, administracijos direktorius Kęstutis Jakštas, direktoriaus pavaduotoja Ingrida Bernatavičienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, Infrastruktūros skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė, Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Arūnas Valintėlis.

 

Viceministras L. Obcarskas kuruoja sporto veiklas, ministerijai teikiamus ir įgyvendinamus sporto projektus, todėl susitikimo tema – Kupiškio rajono savivaldybės sporto infrastruktūros plėtra. „Kupiškis nuo seno garsėja sporto tradicijomis, sportine dvasia, išugdytais profesionaliais sportininkais. Svarbu tai, kad Kupiškyje skatinamas sistemiškas, profesionalus požiūris į sportą – dėmesys skiriamas ne tik aukštam meistriškumui, bet ir fiziniam gyventojų aktyvumui, sveikai gyvensenai. Labai įdomu laukti naujų projektų įgyvendinimo“, – kalbėjo L. Obcarskas.

 

Kupiškio rajono savivaldybės vicemeras Augenijus Cesevičius akcentavo naujo sporto objekto svarbą Kupiškiui. „Mums yra labai svarbus Sveikatingumo ir sporto kompleksas Kupiškyje – mes matome jį kaip vientisą objektą. Teko bendrauti su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais, kurie išreiškė norą, kad atsirastų sporto salė. Taip pat šio projekto įgyvendinimas pritrauktų ir užsienio partnerius, kurie galėtų atvažiuoti treniruotis pas mus. Tokias paslaugas teikia ir kitos savivaldybės“, – sakė vicemeras. Jis pabrėžė, kad svarbu tai, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerija matytų Kupiškio sveikatingumo ir sporto kompleksą kaip vientisą objektą ir būtų užtikrintas finansavimas.

 

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė kalbėjo, kad Kupiškio mokyklų sporto salių užimtumas, ne COVID-19 sąlygomis, yra labai didelis. „Keitėsi tinklo kūrimo taisyklės ir nebeturėsime jungtinių klasių kaimuose. Sporto salė Kupiškio Povilo Matuliono progimanazijoje yra, tačiau jos išmatavimai neatitinka reikalavimų – vaikams tenka dalintis sale ugdymo procese“, – kalbėjo ji. Taip pat buvo pabrėžta, kad norint patenkinti tiek formalaus, tiek neformalaus švietimo ugdymo poreikius, Kupiškyje sporto salė yra neišvengiamai reikalinga. Be to, tinkamos sąlygos turi būti sudarytos tiek vaikams, tiek mokytojams ir treneriams.

 

Viceministras pripažino, kad šis klausimas yra itin opus ir aktualus daugeliui savivaldybių. Klausimas ministerijoje yra analizuojamas ir bus ieškomos finansinės galimybės šiai problemai spręsti.

 

Po susitikimo su Kupiškio miesto vadovais viceministras L. Obcarskas kartu su Seimo nariu J. Jaručiu lankėsi statomame Kupiškio Sveikatingumo ir sporto komplekse. Rangovo statybos direktoriaus pavaduotojas Martynas Austys teigė, kad net atšalus orams, darbai nesustojo – vyko pasiruošimas kitiems darbų etapams. Pasak jo, finansavimas lems dieną, kada duris atvers ir lankytojus pakvies Kupiškio Sveikatingumo ir sporto kompleksas.

 

Taip pat svečiai apsilankė Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centre. Viceministras teigė, kad lankymasis Kupiškio mieste paliko gerą įspūdį. Jis pasidžiaugė, kad puikiai sutvarkyta įstaigos materialinė bazė. L. Obcarskas taip pat pažymėjo, jog atsižvelgs į savivaldybės vicemero Augenjjaus Cesevičiaus bei Seimo nario Jono Jaručio iškeltus klausimus dėl sporto objektų finansavimo galimybių.

 

 

Asta Vilimė,

Vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistė, asta.vilime@kupiskis.lt

 
 
Informaciją atnaujino: Asta Vilimė, Vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistė
Informacija atnaujinta: 2022-01-21 15:16
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“