Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Naujienos ir aktualijos

Tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo atstovų viešnagė Baltarusijoje

2019-05-23

 

 

 

2019 m. gegužės 13–17 dienomis kupiškėnai, dalyvaujantys projekto Nr. ENI-LLB-1-016 „Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžių išsaugojimas ir skatinimas (BELLA CULTURE)“ veiklose, viešėjo Baltarusijoje.

 

Gegužės 14 dieną jie kartu su projekto partneriais iš Lietuvos (Anykščių savivaldybė), Latvijos bei Baltarusijos dalyvavo mokomajame seminare „Amatų ekonomika: tradicinių patiekalų ir amatų skatinimas“, skirtame plėsti su kulinariniu paveldu ir tradiciniais amatais susijusias veiklas. Tris dienas Lietuvos ir Latvijos partnerių delegacijos keliavo po Minsko ir Gardino regionus, kuriuose susipažino su šių regionų kultūriniu, kulinariniu, istoriniu paveldu, o edukacinėse veiklose (keramikos, duonos kepimo, papuošalų gaminimo) galėjo išbandyti savo gebėjimus. Projekto dalyviai pasisėmė idėjų, kaip tradicinius amatus ar kulinarinį paveldą suderinti su turizmu. Gastronominis turizmas tampa vis populiaresnis pasaulyje, tad matytos gerosios patirties veiklos pažadino naujų idėjų ir minčių kupiškėnų delegacijai.

 

Dviejų metų trukmės projekto „BELLA CULTURE“ metu bus surengti net 4 tarptautiniai istoriniai-kultūriniai festivaliai, per kuriuos 8 projekto partnerių iš 3 šalių amatininkai ir kulinarinio paveldo atstovai visuomenei demonstruos amatus, vaišins savo paruoštais patiekalais, supažindins su jų gaminimo eiga, tai pat galės prekiauti savo gaminiais. Pirmas toks tarptautinis festivalis vyks jau birželio 22 dieną Ludzoje (Latvija), o antrasis – rugsėjo 28 dieną Anykščiuose.

 

 

 

 

 

 

 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

 

Šio straipsnio turinys priklauso Kupiškio rajono savivaldybės administracijai ir neatspindi oficialios Europos Sąjungos nuomonės.

 

 

Irena Mockuvienė

Vyriausioji specialistė

Kultūros,  švietimo ir sporto skyrius


Nuotraukų autorė: Genia Vaičikauskienė

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2019-05-24 15:43
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“