naktis elingas

Skelbimai                      

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

 

Skelbimai

Šiltas pavasaris sutrumpino šildymo sezoną

2018-05-18

 

 

AB „Panevėžio energija“ duomenimis už vieno kv. metro būsto šildymą balandžio mėnesį gyventojai vidutiniškai mokės 0,27 euro. Sąskaita už standartinį dviejų kambarių buto šildymą vidutiniškai sudarys 14 eurų.

 

Šis šildymo sezonas buvo vienas iš anksčiausiai pasibaigusių nuo 2010 metų. Atšilus orams, balandžio 13 d. Kupiškyje buvo paskelbta šildymo sezono pabaiga ir daugiabučiuose namuose buvo išjungtas patalpų šildymas. Šis šildymo sezonas tęsėsi 21 diena trumpiau, nei praėjusiais metais, kuomet šildymo sezonas buvo baigtas gegužės 4 d.

 

Nors šildymo sezonas buvo šaltesnis – vidutinė oro temperatūra sudarė 1,3 laipsnio šilumos, praėjusį sezoną – 2,4 laipsnio šilumos, trumpesnis šildymo laikotarpis nulėmė mažesnį šilumos kiekio suvartojimą, todėl gyventojai už būsto šildymą šiemet bus sumokėję vidutiniškai 5 proc. mažiau nei praėjusį šildymo sezoną. 50 kv. metrų buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 286 eurus, 2017 m. – apie 301 eurą.

 

Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, kupiškėnams mokesčiai už šildymą buvo skirtingi. Per visą šildymo laikotarpį už suvartotą šilumą būsto šildymui daugiausia sumokės gyventojai, kurių gyvenamuosiuose namuose 1 kv. metro plotui šildyti buvo suvartota vidutiniškai 146 kWh šilumos. Tokių namų gyventojai už 50 kv. metrų ploto buto šildymą šį šildymo sezoną vidutiniškai sumokės 416 eurų.

 

Mažiausiai per visą šildymo sezoną bus sumokėję renovuotų namų gyventojai. 50 kv. metrų būsto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 175 eurus. Suvartotas šilumos kiekis renovuotuose namuose vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai sudarė 61 kWh.

 

Šilumos paskirstymo tvarka ne šildymo sezono metu

Ne šildymo sezono metu, kai daugiabučiams namams karštas vanduo tiekiamas iš grupinių boilerinių, gyventojai už cirkuliacinę šilumą („gyvatuką“), karštą vandenį atsiskaito tokia pat tvarka kaip ir šildymo sezono metu.

 

Ne šildymo sezono metu daugiabučiuose namuose, ruošiant karštą vandenį namo šilumos punkte įrengtu karšto vandens ruošimo įrenginiu, namo šilumos apskaitos prietaisu suskaičiuotas šilumos kiekis paskirstomas karštam vandeniui ruošti ir cirkuliacijai.

 

Iš viso name suvartoto šilumos kiekio atimama šiluma karštam vandeniui paruošti, o likusi šiluma cirkuliacijai proporcingai paskirstoma namo butų skaičiui. Kiekvieną ne šildymo sezono mėnesį cirkuliacinės šilumos („gyvatuko“) mokestis butui bus skirtingas. Tai priklausys nuo viso namo gyventojų suvartoto karšto vandens kiekio, kuris suskaičiuojamas pagal šilumos punkte prieš karšto vandens ruošimo įrenginius įrengto geriamojo vandens skaitiklio rodmenis.

 

Vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintais šilumos paskirstymo metodais, kaip ir šildymo sezono metu, taip ir ne šildymo mėnesiais, gyventojams sąskaitose bus nurodoma (išskiriama atskira eilute) nepaskirstytam karštam vandeniui paruošti suvartota šiluma. Tai faktiškai gyventojų suvartotam, bet nedeklaruotam karštam vandeniui ruošti suvartota šiluma. Jei gyventojai sąskaitose prie šios šilumos ras sumą su minuso ženklu, tai reikš, kad visi namo karšto vandens vartotojai sumoje bus deklaravę didesnį karšto vandens kiekį, negu iš tikrųjų tą mėnesį namo karšto vandens ruošimo įrenginiais buvo paruoštas karšto vandens kiekis. Šiuo atveju vartotojo mokama galutinė suma sumažės.

 

Šilumą gali taupyti kiekvienas daugiabutis

Pasibaigus šildymo sezonui, daugelis užmiršta ir visas problemas, susijusias su daugiabučio namo šilumos ūkiu. Vasara pats tinkamiausias metas, kada verta pagalvoti, kokios priemonės leidžia sumažinti šilumos vartojimą, o tuo pačiu - ir išlaidas šildymui. Siekiant efektyviau vartoti šilumą, kompleksinis namo atnaujinimas yra neabejotinai geriausias sprendimas, tačiau nebūtina laukti kol bus atnaujintos viso namo statybinės konstrukcijos. Vien tik automatizavus šilumos punktą, sutvarkius namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, subalansavus tolygų viso namo patalpų šildymą, galima sutaupyti iki 20 proc. išlaidų šildymui.

 

Informacija vartotojams

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų suvartotą šilumą www.pe.lt

AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už suvartotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-05-18 12:46
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“