Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Jaunimo savanoriška tarnyba

Jaunimo savanoriška tarnyba, tai visuma organizuojamų ir vykdomų savanoriškų veiklų, kuriose dalyvauja savanoris, jaunimo savanorius priimanti organizacija ir savanorišką veiklą organizuojanti organizacija ir jaunimo savanoriškai tarnybai vykdyti skiriamas fainansavimas iš Lietuvos Respublikos valstybės ir Savivaldybės biudžeto.

 

  

Kupiškio rajono savivaldybės jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašas

 

Jaunimo savanorius priimančios organizacijos Kupiškyje


 

Skelbiama registracija į 2022 m. I pusmečio Jaunimo savanorišką tarnybą

 

Kas tai? Intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje.

 

Kokia nauda savanoriauti?

1. Padeda geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi;

2. Savanorystės metu įgytos kompetencijos leis siekti tolimesnių tikslų;

3. Pagalba kitiems;

4. + 0,25 balai prie stojamojo balo.

 

Registracija atvira iki gruodžio 15 d.:

https://jst.jrd.lt/newCandidate?fbclid=IwAR3dYu6Qg1H2igWSGns8dy_Bnfzz_oYE2nUV1A46zkgAygtvFHpwlHABpUM

 

Daugiau informacijos teirautis pas jaunimo reikalų koordinatorę Gabiją Jurkėnaitę [email protected]


 

 

 

 

 

Savanoriauti verta

 

Savanorystė – daugelio žmonių gyvenimo būdo dalis, savirealizacija, savęs ir kitų pažinimas įvairiose srityse bei situacijose, pagalba kitiems prasmingai praleidžiant laiką. Kaip ir mokytis, savanoriauti galima visą gyvenimą, tereikia noro ir domėjimosi, kur savanorių reikia gyvenamoje vietoje, tiesiog užtenka vieną kartą bent pabandyti. Savanorystė būna trumpalaikė (renginiuose, akcijose, prisidedant prie konkretaus darbo bendruomenėje, įstaigoje, firmoje ir kt.) bei ilgalaikė. Konkrečiai jaunimui aktuali jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi (-ore), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa - galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą - dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Šiuo metu Kupiškio rajone jaunuolių, pasiryžusių savanoriškai tarnybai, laukia 4 akredituos įstaigos: Kupiškio etnografijos muziejus, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras, Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Subačiaus padalinys), Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Obelėlė“. Dėl trumpalaikės savanorystės visada galima pasisiūlyti kaimo bendruomenėms, verslininkams, įvairių įstaigų vadovams.

 

Daugiau informacijos galite rasti:

https://jrd.lt/savanoryste/jst

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/14628470e05a11e99681cd81dcdca52c/asr

https://www.kupiskis.lt/lt/veiklos_sritys/jaunimui/jaunimo-savanoriska-tarnyba.html

 

Apie savo įspūdžius ir patirtis papasakojo save išbandę 2021 metais atlikę ilgalaikę savanorišką tarnybą kupiškėnai gimnazistai Indrė Samulionytė ir Emilis Kairys.

Interviu su jais skaitykite čia

 

Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, [email protected]
Informacija atnaujinta: 2022-02-24 13:09
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“