Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Kaip taisyklingai sudaryti ir rašyti seniūnaitijų pavadinimus

Kaip taisyklingai sudaryti ir rašyti seniūnaitijų pavadinimus


Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų gyvenamųjų vietovių ar jų dalių yra sudaromos seniūnaitijos, o seniūnaitijų gyventojai renka gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovus – seniūnaičius. Pagal įstatymą gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymas (sugrupavimas) į seniūnaitijas yra išimtinė savivaldybės tarybos kompetencija. Seniūnaitijų sudarymo projektą paprastai rengia seniūnas arba savivaldybės administracija, jos direktoriaus teikimu tvirtina savivaldybės taryba. Savivaldybių rengiami projektai derinami su savivaldybių kalbos tvarkytojais.

 

Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2012 m. vasario 2 d. priėmė protokolinį nutarimą Nr. PN-1 „Dėl rekomendacijos „Dėl seniūnaitijų pavadinimų sudarymo ir rašymo“.

 

Rašant seniūnaitijų pavadinimus, kabutės nevartotinos. Pavadinimai nedaromi iš bendrinei kalbai neteiktinų žodžių. Jį rekomenduojama sudaryti su gausiausios ar reikšmingiausios gyvenamosios vietos vardu. Retais atvejais, kai seniūnaitija apima 2 gyvenamųjų vietovių pavadinimus, gali būti sudaromas iš jų vardų, sujungtų jungtuku ir (arba) brūkšniu (–). Žodis seniūnaitija nevartotinas seniūnaičio pareigų pavadinime, pvz., Naivių seniūnaitis (ne Naivių seniūnaitijos seniūnaitis).

Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-11-12 15:30
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“