Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            
Pranešėjų apsauga            
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              
Teisinė pagalba                

Atviri duomenys                

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Atsakingo vairavimo savaitė 2017 m. spalio 9–18 d.

 

Spalio 9–18 d. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrino, ar Kupiškio rajono vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių, pastebi kelio ženklus.


Visą savaitę buvo kreipiamas dėmesys į vairuotojų atsakingumą ir pastabumą kelio ženklams Kupiškio miesto centre. Viena iš pagrindinių problemų, kurią nustatė Kupiškio rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai – vairuotojai nesilaiko Vytauto gatvėje, prie „Maximos“ prekybos centro stovėjimo trukmę ribojančio ženklo. Šios Atsakingo vairavimo savaitės metu vairuotojams buvo primenamas Kelių eismo taisyklių 149 punktas dėl stovėjimo trukmę ribojančio ženklo. Visą savaitę atvažiavusioms transporto priemonėms prie „Maximos“ Vytauto gatvėje ant priekinio automobilio stiklo buvo paliekamas informacinis lapelis su nuoroda, kad jų automobilis stovi riboto laiko parkavimo vietoje, todėl jie turi laikytis atitinkamų taisyklių, nurodyti atvykimo laiką. Informaciniame lapelyje nurodytas Kelių eismo taisyklių atitinkamas punktas ir administracinė atsakomybė vairuotojui už šį pažeidimą.

Atlikus minėtą patikrinimą nustatyta, kad transporto priemonių vairuotojai nepažymi atvykimo laiko, kuris gali būti nurodytas specialaus laikroduko pagalba arba užrašius ar lapelio ir palikus už motorinės transporto priemonės stiklo. Pastebėta, kad vairuotojai piktnaudžiauja ir savo automobilius palieka ilgesniam negu dviejų valandų laikui. Tokiems pažeidėjams buvo pritaikyta administracinė atsakomybė ir surašyti atitinkami protokolai.

Primename Kelių eismo taisyklių 149 p.: „Palikdamas stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, vairuotojas privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims“.

Nesilaikant šio Taisyklių reikalavimo pagal LR ANK gresia bauda. Vadovaujantis LR ANK 417 straipsnio 2 dalimi sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų. 

Atkreiptinas dėmesys, kad šios Atsakingos vairavimo savaitės metu taip pat buvo stebimas vairuotojų atsakingumas visame Kupiškio centre, kuriame yra ne vienas draudžiamasis kelio ženklas. Pastebėta, kad ir šiais ženklais vairuotojai nesivadovauja. Automobiliai statomi ten, kur jų neturėtų būti ir taip pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės.

Raginame vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti atidžius ir paisyti ženklų.

 

Gintarė Balanoškaitė,

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyresnioji specialistė

Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2017-10-24 08:06
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“